Tenfiz Davası Nedir? Tenfiz Kararı Alınması Hakkında İpuçları

//Tenfiz Davası Nedir? Tenfiz Kararı Alınması Hakkında İpuçları

Tenfiz Davası Nedir? Tenfiz Kararı Alınması Hakkında İpuçları

Yabancı mahkemelerde verilmiş mahkeme kararlarının Türkiye’de uygulanması için Türk Mahkemelerinden Tenfiz Kararı almak gerekir.Yabancı Mahkeme yada hakem kararlarının Türkiyede İcrası ve resmi kayıtlara tescili için alınması gereken karar tenfiz kararıdır.

Özellikle yabancı ülkelerde verilmiş boşanma kararlarının nüfus kayıtlarına işlenmesi için tenfiz kararı gereklidir. Türkiye’de ikametgahı yada yerleşimi olmayan kişiler hakkındaki tenfiz kararını Ankara Mahkemeleri verebilir. Yabancı ülkelerde verilmiş hakem kararının da tenfizine karar verilebilir.

Tenfiz Davası Tenfiz Kararı Alınması – Yabancı Mahkeme Kararlarının Türkiye’de Uygulanması “Tenfiz – Tanıma” ilgili yazılar yalnızca yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Yasaların uygulanması ve bunun yaratacağı sonuçlar, ilgili bilgi ve olaylara bağlı olarak büyük farklılık gösterebilir.

Yasa, kural ve yönetmeliklerin sürekli değişmesi ve elektronik iletişimin doğasında bazı riskler taşıması nedeniyle, bu sitedeki bilgilerde gecikmeler, eksiklikler veya yanlışlıklar söz konusu olabilir. Bu nedenle söz konusu bilgiler eğer güncel hayatta ve pratikte kullanacak iseniz bizi aramaktan çekinmeyin… Sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Tenfiz Davası “Tenfiz Kararı Alınması” Avukat Ankara

Bize Ulaşın: Ankara – Avukat İrfan Kalaycı – 0532 597 03 21

|2016-12-21T09:54:46+00:0018/04/16|Genel|39 Yorum

39 Comments

 1. aysun 16/03/2015 at 09:15 - Cevap

  Iyi gunler tenfiz davam bitmis kesinlesmesi bekleniyor bu ne kadar sürer bide eski esim tebligatini konsolosluktan almassa orali olmassa ne olacak.. tesekkürler

 2. Meryem 02/07/2014 at 13:50 - Cevap

  Iyi Günler
  Ben Almanyada esimden bosandim ve simdi Türkiyede bunuda gecerli olmasini istiyorum.
  Almanyada issizim ve 3 cocuklu Ev Hanimiyim.
  Maddi sorunlarim oldugu icin kendime Türkiyeden bir Avukat tutamicam. Sorum su: Bu Tanima Tenfis davasini kendimde acabilirmiyim ?
  Elimde hangi belgelerle gitmem lazim Türkiyedeki Mahkemeye ?
  Apostil nedir ve nerden alabilirim `?
  Kendim bu Davayi acarsam ne kadar tutarim olur tahminle ?
  Eski esimde Mahkemeye gelmis olsa bunun bosanmayla / tenfisle alakasi varmi, yani bosanmayi daha cabuk hizlandirmak icin ?

  Tesekkür ederim..

 3. ömriye cakar 02/12/2013 at 18:06 - Cevap

  iyi günler,ben almanyada bosandim ve karari tr yoladim tenfiz etdirmek icin ama eski esim vermiyor.nezaman bosana bilirim ve ne kadar sürer.

 4. seda türk 27/07/2012 at 12:46 - Cevap

  irfan bey bir internet sitesindedeki foruma yorum yaptım birkac kişi tepki verdi kırıcı manada sora o tepki verenlerden bayan olana öfkeyle  hakaret icerikli  yorumlar yaptım, kadın musfettesi .soytarı, ruh hastası hasta,gibi sora yazdıklarımdan pişman olup sayfa adminine özür mahiyetinde oda beni suclu buldu ve forumdan yasakladı ardından üyeligimi iptal etti devamında ise sayfada yaptıklarımı eleştirip küçültüçü ve kırıcı manada yorumlar yaptı ve beni savcılıga şikayet ediceni dıyer hakaret ettigim bayanında benim hakkımda şikayette bulunmasını saglıycanı yazdı sayfaya özetle admin yanlı ve adaletsiz davrandı diyer kişilere ceza varmadi sade bana ceza verdi sorum şu,şikayetci oldular sa nasıl bir savunma hazırlamalıyım bu küfürlerden nekadar ceza alırım lutfen yardım edin

Yorum yap